Strona 3 z 3 PierwszaPierwsza 123
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78

Temat: Andrzej Wilkosz

Andrzej Borkowski
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Wpisy
    42

Stąd do wieczności.

Ta wiadomość dotarła do mnie na BBO. Nagle nastąpiła eksplozja meczów i turniejów pt good bye my dear Wilkand forever. I konsternacja połączona z dumą, kiedy na czacie zaczęli przemawiać do mnie przyjaciele z całego świata z wyrazami szczerego smutku i prawdziwego współczucia, jak by odszedł ktoś z grona moich najbliższych.
    To dowód, że Andrzej Wilkosz osiągnął nieśmiertelność.

Witold Stachnik
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Miasto
    Tarnów
    Jeszcze raz link, tym razem udało się z podkładem muzycznym.

http://www.youtube.com/watch?v=n1GrgNgZEKI
    “I am interested in the future. It's where I plan to spend the rest of my life.” Woody Allen

Andrzej Matuszewski
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Wpisy
    12
    Miasto
    Warszawa
    Bardzo fajnie to zrobiłeś Witoldzie. Pozwoliłem sobie umieścić to na mojej tablicy w fejsie...

Red. Szulc kiedyś mi powiedział bądź napisał, że Pan Andrzej te swoje wspaniałe artykuły do Brydża pisze na zwykłej maszynie do pisania. Nie wiem czy ta przestarzała technologia została do końca, ale jest to dowód na to, że treść jest 100 razy ważniejsza od formy. I niech każdy z nas o tym pamięta do końca życia!
    Ostatnio edytowane przez mata ; 02-01-13 o 00:51
    Przyznanie się do błędu jest dobrze rozumianym honorem.
    Nieprzyznawanie się do błędu jest źle rozumianym honorem!

Reginald Sukiennik
    Mistrz Międzynarodowy WK 7.0
    Wpisy
    1
    Miasto
    Kraków
    Mimo że Pana Andrzeja spotykałem praktycznie co tydzień na lokalnych krakowskich turniejach, tylko dwukrotnie zdarzyło mi się grać z nim w parze. Pierwszy raz przez zupełny przypadek. Podczas kongresu w Puli, w trakcie turnieju teamów, partner Andrzeja poczuł się niedysponowany, a że wszyscy lepsi zawodnicy już grali, padło na mnie. Stres był jak diabli, ale jak to zwykle bywa podczas pierwszej wspólnej gry, wszystko szło jak po maśle. Z zupełnego niebytu wyciągnęliśmy się (głównie na naszym stole) na drugie miejsce w finale B. Po tej grze, Andrzej zaproponował powtórkę, już po powrocie do Krakowa. Trafiło na środowy barometr. Tym razem był to prawdziwy koszmar. Nie dość, że grałem dużo gorzej niż zwykle, to jeszcze wybitnie niecelnie. Do tego doszło parę nieporozumień licytacyjnych i kończyliśmy na jednym z ostatnich miejsc. Po każdej kolejnej rundzie, czekałem aż Andrzej powie, że ma już tego serdecznie dość. Andrzej jednak wytrzymał do samego końca z kamienną miną i ani słowem nie skomentował mojego żenującego występu. Potem już nigdy nie odważyłem się zaproponować wspólnej gry... a teraz już na to za późno
    Był to chyba mój jedyny turniej w życiu, po którym, mimo serii koszmarnych zagrań, partner nie zdiagnozował stanu mojego umysłu.
    Idiots, idiots everywhere

Witold Stachnik
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Miasto
    Tarnów
    Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Andrzeja Wilkosza odbędą się we wtorek, 8 stycznia o godzinie 13.00 na Cmentarzu Rakowickim.
    “I am interested in the future. It's where I plan to spend the rest of my life.” Woody Allen

Longin Bartnik
    Miasto
    Opole
    Jest smutno...

Andrzej Wilkosz był pierwszym wielkim graczem, którego zobaczyłem na własne oczy...

Maria Tomczewska
    Wpisy
    106
    Miasto
    Słupsk

Cytat mata Zobacz post
    Red. Szulc kiedyś mi powiedział bądź napisał, że Pan Andrzej te swoje wspaniałe artykuły do Brydża pisze na zwykłej maszynie do pisania. Nie wiem czy ta przestarzała technologia została do końca, ale jest to dowód na to, że treść jest 100 razy ważniejsza od formy. I niech każdy z nas o tym pamięta do końca życia!
    W Brydżu Nr 11/2012 na stronie 52 jest zamieszczony artykuł Andrzeja Wilkosza, a w zasadzie sprostowanie do wcześniejszej publikacji Autora w Brydżu 10/2012 pt. Do Sławy po sławę.
    We wstępie Andrzej Wilkosz pisze w nim, że:
    Pisanie na komputerze w którym "nie ma polskich liter" jest dla niego uciążliwe, stąd narobił nieprawdopodobnego bigosu w poprzednim artykule, za co bardzo przeprasza

Pełne uznanie dla Autora, który:
    - próbował oswoić nowoczesną technikę,
    - po zauważeniu błędów, po prostu napisał sprostowanie.

I to jest też pewien rodzaj ciepłej obecności Andrzeja Wilkosza wśród nas.

To dobrze, że można otworzyć stary numer brydża i przeczytać
    relacje prosto z boiska, w których prosto i szczerze opisuje rozdania, jakie przyszło mu licytować i rozgrywać lub bronić.
    Te dobre i te złe.
    Ostatnio edytowane przez Isia ; 12-02-13 o 18:01

Małgorzata Kowalska
    Niezrzeszony
    Wpisy
    1
    Miasto
    Warszawa
    Na stronie PZBS - Ryszard Kiełczewski Pro Memoriam - Andrzej Wilkosz
    Nie wszyscy piesi są biegli... Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich

Beata Brynkiewicz-Bownik
    Niezrzeszony
    Miasto
    Gdańsk

Ja też... I pierwsze skojarzenie było (na widok Jego brwi) "Zeus Gromowładny".

Maria Tomczewska
    Wpisy
    106
    Miasto
    Słupsk

Rozerwałam kopertę wyjmując "Brydża" 2/2012
    Na początku numeru garść wspomnień o Andrzeju podanych do druku
    przez dawnych partnerów i kolegów z boiska.

Dziękuję.

Danuta Krupnik
    Mistrz Krajowy WK 4.0

Miasto
    Płock
    Dziś mija pół roku.... a nadal ciężko uwierzyć że nie ma GO...

Lech Zakrzewski
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Wpisy
    8
    Miasto
    Nowy Sącz

Andrzej Wilkosz został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

http://mzbs.pl/news/3056
    4.UTOPI 29-30 XI 2014
    z singla niższą
    Sochi 2014, Warszawa 2016

Ryszard Kiełczewski
    Arcymistrz Międzynarodowy WK 18.0
    Wpisy
    55
    Miasto
    Tychy

A mnie dzisiaj śnił się, że ogrywał mnie w szachy, po swoim dojrzałym długim namysle...

Grzegorz Górecki
    Mistrz Regionalny WK 2.5
    Cytat obatalFH Zobacz post
    Andrzej Wilkosz został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[..]
    Bardzo dobrze. Ale już dawno chciałem zapytać, i z góry przepraszam jeśli nie to miejsce na forum: jak to się stało, że Panu Andrzejowi przyznano to odznaczenie - czy ktoś składał jakiś wniosek? Jeśli tak, to moim zdaniem należałoby pochwalić za tę inicjatywę, a jeśli sam Pan prezydent skojarzył, że wypada to zrobić, to szacunek dla Pana prezydenta.
    Pozdrawiam - GG

Ryszard Kiełczewski
    Arcymistrz Międzynarodowy WK 18.0
    Wpisy
    55
    Miasto
    Tychy

Cytat Groggy Zobacz post
    a jeśli sam Pan prezydent skojarzył, że wypada to zrobić, to szacunek dla Pana prezydenta.
    Sorry - szczyt optymizmu... Sądzę (choć nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni), że to klub Wisła wystąpił...

Lech Zakrzewski
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Wpisy
    8
    Miasto
    Nowy Sącz

Cytat Groggy Zobacz post
    Bardzo dobrze. Ale już dawno chciałem zapytać, i z góry przepraszam jeśli nie to miejsce na forum: jak to się stało, że Panu Andrzejowi przyznano to odznaczenie - czy ktoś składał jakiś wniosek? Jeśli tak, to moim zdaniem należałoby pochwalić za tę inicjatywę, a jeśli sam Pan prezydent skojarzył, że wypada to zrobić, to szacunek dla Pana prezydenta.
    Pomysł zrodził się przed Benefisem. Był Witka Stachnika i mój. Jak formalnie przebiegała droga będzie wiedział Witek. Formalnie czyli kto składał wniosek do Ministerstwa Sportu o opinię. Prawdopodobnie ZG. Sprawa utknęła w Ministerstwie Sportu niestety. Tym bardziej szkoda, że Rudek Borusiewicz obiecał, że jak wniosek dotrze do Kancelarii to już pójdzie szybko bo ma tam kogo poprosić o szybkie załatwienie.

Bezpośrednio po śmierci Andrzeja, Witek próbował jeszcze raz tak by zdążyć na pogrzeb...
    4.UTOPI 29-30 XI 2014
    z singla niższą
    Sochi 2014, Warszawa 2016

Danuta Krupnik
    Mistrz Krajowy WK 4.0

Miasto
    Płock
    Dziś mija rok. Rok już brydż bez Andrzeja. Rok bez Jego uśmiechu, bez Jego ciepłych słów...

Witold Stachnik
    Mistrz Krajowy WK 4.0
    Miasto
    Tarnów
    Tak wczoraj minął rok... Byłem na turnieju w Mielcu, gdzie dokładnie rok temu Andrzej zmarł. Bogdan Rojkowicz przypomniał wizyty Andrzeja w Mielcu i przed rozpoczęciem turnieju uczciliśmy minutą ciszy pamięć Mistrza. Rozmawiałem też wczoraj z panią Marią - to był dla niej trudny dzień. Mówiła, że jest jej ciężko, właśnie bez tego uśmiechu, tych rozmów...

Strona 3 z 3 PierwszaPierwsza 123

Kto przegląda?

Users Browsing this Thread

1 osób przegląda ten temat (0 zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gości)